Blog tomaszewska.eu wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Dane, które zbieram są wykorzystywane wyłącznie do celów statystycznych oraz poprawnego korzystania z serwisu po zalogowaniu.

zaduma nad strumieniem

Agnieszka Tomaszewska - ZnanyLekarz.pl

Psychoterapia online

Umów się na wizytę online

Pandemia koronawirusa wywołała wiele lęku o zdrowie swoje i najbliższych oraz niepewność przyszłości. Ta nowa sytuacja zmusiła psychologów i psychoterapeutów do zmiany formy udzielanej pomocy - brak możliwości kontaktu osobistego stał się rzeczywistością. Niemniej psychoterapia z wykorzystaniem technik teleinformatycznych od jakiegoś już czasu stosowana jest z powodzeniem, sprawdzając się zwłaszcza wśród osób mających trudność z dostępem do specjalistycznych usług psychoterapeuty (np. matek opiekujących się małymi dziećmi, osób mieszkających za granicą lub często podróżujących, niepełnosprawnych lub osób pragnących zachować anonimowość w rodzimym otoczeniu). Taka forma pomocy bywa również bardziej przyjazna pacjentom doświadczającym specyficznych trudności o charakterze lękowym (np. agorafobia). 

Jak przebiega sesja ONLINE

Konsultacja oraz terapia online jest dopasowana do potrzeb pacjenta, analogicznie do tradycyjnych spotkań z psychoterapeutą w gabinecie. Jedyną różnicą jest forma sesji, które odbywają się za pośrednictwem internetu. Spotkanie trwa tyle samo, co psychoterapia prowadzona stacjonarnie (standardowo długość prowadzonych przeze mnie sesji wynosi 50 min. w psychoterapii indywidualnej oraz 60 min. w terapii par i małżeństw).

OBSZARY POMOCY

Depresja, obniżony nastrój, zaburzenia lękowe, OCD, problemy relacyjne, psychoterapia par i małżeństw (istnieje możliwość połączenia nawet jeśli partnerzy przebywają w różnych miejscach), konsultacje dla rodzin.

FORMY TERAPII ONLINE

KONSULTACJA VIDEO / rozmowa on-line za pomocą komunikatora Skype, Zoom / kontakt synchroniczny

Czas trwania: 50 min.

Koszt: 140 PLN

KONSULTACJA TELEFONICZNA / rozmowa telefoniczna dla osób nie posiadających dostępu do internetu lub możliwości połączenia video / kontakt synchroniczny

Czas trwania: 50 min.

Koszt: 140 PLN

CZAT - ROZMOWA TEKSTOWA / rozmowa w czasie rzeczywistym za pomocą komunikatora tekstowego (Messenger, Skype, inny dogodny dla pacjenta i terapeuty) / kontakt synchroniczny

Czas trwania: 50 min.

Koszt: 140 PLN

PRZECIWWSKAZANIA DO PSYCHOTERAPII ONLINE

Psychoterapia przez internet jest skuteczną formą pomocy dla szerokiego spektrum pacjentów. Jednak w przypadku powracających myśli rezygnacyjnych / samobójczych, zachowań autoagresyjnych, aktów przemocy wobec innych, stanów pre- i psychotycznych, aktywnego uzależnienia od alkoholu / narkotyków – zalecam kontakt z najbliższą placówką leczenia klinicznego. W przypadku psychoterapii online osób niepełnoletnich konieczna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

JAK UMÓWIĆ WIZYTĘ

Aby umówić pierwszą konsultację skorzystaj z kalendarza wizyt lub zadzwoń. Stacjonarnie przyjmuję w gabinecie we Wrocławiu przy ul. Jesionowej 54/2.

POUFNOŚĆ KONTAKTU ONLINE

Podczas psychoterapii online zapewniam pełną dyskrecję. Wizyty-połączenia odbywają się w miejscu mojej stałej działalności zawodowej.

skype logo hd png transparent

Nowe spotkania – tylko online

W związku z sytuacją epidemiologiczną prowadzone przeze mnie spotkania terapeutyczne dla nowych pacjentów odbywają się wyłącznie online za pomocą Skype lub innego komunikatora. Termin pierwszej sesji można umówić poprzez kalendarz, wybierając dogodną dla siebie godzinę połączenia.


Szybkie połączenie:

wyszukaj w kontaktach Skype mój identyfikator sensimstudio 

lub kliknij https://join.skype.com/invite/nC63kbClKgSO


Uwagi techniczne:

1. Zadbaj o miejsce gdzie bedzie cisza i spokój; 2. Użyj kamery i słuchawek z mikrofonem (moga być od komórki); 3. Jeśli to możliwe preferuj internet „przez kabel” zamiast wifi; 3. Zamknij programy, które obciążają łącze i mogą rozpraszać (przeglądarka www, torrent, inne komunikatory itp.); 4. O uzgodnionej godzinie połącz się z moim identyfikatorem Skype.


 

Początek strony