Blog tomaszewska.eu wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Dane, które zbieram są wykorzystywane wyłącznie do celów statystycznych oraz poprawnego korzystania z serwisu po zalogowaniu.

skype logo hd png transparentNowe spotkania – tylko online via Skype

W związku z sytuacją epidemiologiczną prowadzone przeze mnie spotkania terapeutyczne dla nowych pacjentów odbywają się wyłącznie online za pomocą Skype. Termin pierwszej sesji można umówić poprzez kalendarz, wybierając dogodną dla siebie godzinę połączenia.


Szybkie połączenie: wyszukaj w kontaktach Skype mój identyfikator sensimstudio kliknij https://join.skype.com/invite/nC63kbClKgSO


Uwagi techniczne:

1. Zadbaj o miejsce gdzie bedzie cisza i spokój; 2. Użyj kamery i słuchawek z mikrofonem (moga być od komórki); 3. Jeśli to możliwe preferuj internet „przez kabel” zamiast wifi; 3. Zamknij programy, które obciążają łącze i mogą rozpraszać (przeglądarka www, torrent, inne komunikatory itp.); 4. O uzgodnionej godzinie połącz się z moim identyfikatorem Skype.


 

Agnieszka Tomaszewska - ZnanyLekarz.pl

Agnieszka Tomaszewska | Psychoterapeuta, psycholog

 

Pracuję w nurcie Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej, jestem w trakcie kursu mistrzowskiego certyfikowanego przez World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy. Oferuję specjalistyczną pomoc terapeutyczną osobom doświadczającym nadmiernego stresu, w stanach kryzysowych, cierpiącym na lęki, stany depresyjne czy objawy psychosomatyczne. Udzielam konsultacji oraz prowadzę psychoterapię osób dorosłych, par i małżeństw oraz rodzin.


Z wykształcenia jestem filozofem o specjalizacji kognitywnej (Uniwersytet Wrocławski, kierunek: Komunikacja Społeczna). Posiadam doświadczenia zawodowe związane zarówno ze środowiskiem biznesowym, jak i zarządzaniem projektami społecznymi, kulturalnymi oraz szkoleniowymi. Przez wiele lat współtworzyłam programy arteterapeutyczne i biblioterapeutyczne.


Jestem członkiem Polskiej Federacji Psychoterapii oraz World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy. Swoja pracę poddaję regularnej superwizji.


Zapraszam do mojego gabinetu we Wrocławiu, ul. Jesionowa 54/2. Jeśli masz pytania lub szukasz innego terminu, niż podany w kalendarzu - napisz lub zadzwoń.


 

Metafora o podejściu pozytywnym w psychoterapii

Pozytywny model psychoterapii opisuje następująca sytuacja: Pewien człowiek zdał sobie sprawę, ze ma ogromne długi. Świadomość położenia, w którym się znalazł sprawiła, że nie mógł w ogóle spać. Pogrążył się w depresji i zamierzał popełnić samobójstwo. Pożalił się na swój los godnemu zaufania przyjacielowi. Przyjaciel wysłuchał cierpliwie opowieści o kłopotach owego człowieka lecz gdy odniósł się do tego, co usłyszał, to nawet nie wspomniał o długach. Taka postawa przyjaciela niezmiernie zadziwiła mężczyznę. Bowiem zamiast przedyskutowania sprawy długów, przyjaciel mówił na temat jego stanu posiadania i pieniędzy, które mężczyzna miał, a także o przyjaciołach gotowych służyć mu pomocą. Wówczas zgnębiony człowiek ujrzał swe problemy w nowym świetle i gdy przestał trwonić swoja energię na to, co go martwi i zajmować się sprawą długów, skupił uwagę na możliwościach i szansach, które rzeczywiście miał do dyspozycji, odkrył, że ma w sobie wystarczające zasoby i siły aby podołać rozwiązaniu swojego kłopotu.

Nossrat Peseschkian „Pozytywna psychoterapia rodzin. Rodzina w roli terapeuty”; Wydawnictwo Continuo, Wrocław 2015. 


 

Początek strony