Blog tomaszewska.eu wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Dane, które zbieram są wykorzystywane wyłącznie do celów statystycznych oraz poprawnego korzystania z serwisu po zalogowaniu.

analiza prenatalna wroclawAnaliza prenatalna wspiera więź między przyszłą matką a jej dzieckiem, służy do nawiązania relacji między nimi oraz, w razie potrzeby, do analiy dziecka. Praca obejmuje koncentrację na tu i teraz, z dzieckiem w roli głównej, aby mogło się dobrze urodzić i czuło się bezpiecznie przed, w trakcie i po porodzie araz aby utrzymało to poczucie w swoim dalszym życiu jako najważniejszą wiedzę, którą będzie mogło przekazywać dalej. Komunikacja odbywa się za pomocą obrazów i komunikatów między matką a dzieckiem wewnątrzmacicznym, które następnie są wspólnie omawiane i rozumiane - o ile to rozumienie nie nastąpiło od razu / Kolońska Grupa Robocza ISPPM

Agnieszka Tomaszewska - ZnanyLekarz.pl

Analiza więzi prenatalnej to krótkoterminowa praca nad wsparciem przedurodzeniowego kontaktu matki z dzieckiem. Spotkania rozpoczynają się zazwyczaj ok. 20 – 25 tygodnia ciąży i trwają łącznie ok. 20 sesji, z częstotliwością od 1 do 3 razy w tygodniu. Wsparcie terapeutyczne pomaga wykształcić i utrzymać głębszą relację z dzieckiem już przed porodem.

 

Metoda została pracowana przez Jeno Raffaia i Gyorgya Hidasa, węgierskich psychoanalityków, w latach 90. ubiegłego wieku. Profilaktyka polega na wzmocnieniu i zróżnicowaniu wewnętrznych granic osobowości matki i dziecka. Do współpracy zapraszam przede wszystkim kobiety:

  • doświadczające silnego lęku związanego ze stanem ciąży
  • w ryzyku zdrowotnym somatycznym lub/i psychicznym
  • ze wcześniejszymi trudnymi doświaczeniami okołociążowymi i okołoporodowymi (np. poronienia, traumatyczne porody, kryzysy depresyjne)
  • w stresującej sytuacji życiowej

 

Sesje realizujemy wg następujących zagadnień kluczowych:

  • Etap 1 - genogram, historia rodzinna
  • Etap 2 - sesje z dzieckiem wewnątrzmacicznym
  • Etap 3 - przygotowanie do procesu separacji i porodu

 

Sesje trwają 50 min., koszt 1 sesji to 160 zł.

 

Swój warsztat pracy rozwijam aktualnie (2021) pod opieką dr Helgi Blazy na 1.5 rocznym szkoleniu Analizy Więzi Prenatalnej, uprawniającym do ubiegania się o międzynarodową certyfikację Niemieckiego Towarzystwa Analizy Więzi Prenatalnej.

.

Początek strony