Blog tomaszewska.eu wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Dane, które zbieram są wykorzystywane wyłącznie do celów statystycznych oraz poprawnego korzystania z serwisu po zalogowaniu.

Psychoterapia rodzinna

Agnieszka Tomaszewska - ZnanyLekarz.pl

terapia rodzinna Wrocław

Szczęśliwa relacja z dzieckiem, oparta na dobrej więzi pomiędzy wszystkimi członkami rodziny, wymaga czasami regulacji (umiejętności panowania nad trudnymi sytuacjami i emocjami) oraz rozwoju (wsparcia dziecka i siebie w poszukiwaniu optymalnej drogi porozumienia, szacunku, zaufania i życzliwości).

Wzmocnienie osi rodzic-dziecko zaczyna się zawsze od pracy nad własnymi zasobami: świadomością potrzeb, uważnością na siebie i innych, dbałoscią i zaangażowaniem w relacje, określeniem indywidualnej wizji rodzicielstwa. 


Terapia rodzinna może pomóc, jeśli:

  • macie poczucie, że jako rodzice nie znajdujecie języka porozumienia w obrębie waszej rodziny a trud wychowania przerasta wasze zasoby cierpliwości i strategie wychowawcze 

  • przeżywacie trudności w stawianiu granic lub wyciąganiu konsekwencji

  • jesteście zaniepokojeni zachowaniem lub emocjami dziecka, jego wynikami w nauce lub brakiem motywacji

  • odczuwacie obawy związane z prawidłowym rozwojem dziecka, zwłaszcza w obliczu nagłej zmiany zachowania lub wkraczania w kolejny etap rozwojowy

  • zauważacie u dziecka niepokojące objawy, jak np. lęki, nadmierna nieśmiałość, trudności w kontaktach z rówieśnikami, niskie poczucie własnej wartości
  • znajdujecie się w trudnych momentach adaptacyjnych (przeprowadzka, zmiana szkoły) lub rodzinnych (rozstanie, choroba lub śmierć bliskiej osoby)

  • chcielibyście lepiej zrozumieć swoje dziecko lub zdobyć dodatkowe kompetencje komunikacyjne

  • jesteście otwarci na inwentarz własnych metod wychowawczych i ich rezultatów


Terapia rodzin - wstępne konsultacje:

Wstępne konsultacje, mające na celu zebranie informacji na temat okoliczności towarzyszących zgłaszanym trudnościom, przeprowadzam zazwyczaj z samymi rodzicami. Dalsza forma pracy jest uzależniona od wieku dziecka oraz Waszych potrzeb, celów i marzeń.

W trakcie spotkań możecie liczyć na nieoceniające wsparcie dostosowane do Waszego temperamentu i indywidualnych oczekiwań: wobec siebie, wobec dziecka, wobec rodziny.


 

Początek strony